Rehabilitacja krzyża w segmencie lędźwiowym

Przesiadujący przebieg życia, brak aktywności fizycznej oraz niedobra pozycja ciała prowadzi do wielu bolączek krzyża. W znacznej większości chorych zgłaszających się do gabinetu rehabilitantów, nadzwyczaj mówi się o silnym, drętwiejącym ucisku kręgosłupa w sektorze lędźwiowym. Innowacyjna rehabilitacja wybywa temu problemowi przeciwlegle oraz proponuje paręnaście różnorodnych metod, dzięki którym prawdopodobnie możemy pozbyć się zwyczajnego bólu krzyża. Między innymi jest przezskórna elektrostymulacja nerwowo-mięśniowa, mianowana TENS. Wspomniana metoda rehabilitacyjna bazuje na przyklejeniu do ciała dodatkowych elektrod na poziomie bólu, aczkolwiek jak również nie zawsze. Dodatkowo, poprzez każdorazowe elektrody przemieszcza się energia o wypośrodkowanym, albo niezwykle wysokim natężeniu. Co pozyskujemy dzięki tej procedurze rehabilitacyjnej? Otóż, energia stymuluje mięśnie przykręgosłupowe, potęguje ukrwienie, wobec tego odnawia mięśnie jak również komórki nerwowe, a tym podobnym je relaksuje.

Oprócz tego zabieg rehabilitacyjny ma jeszcze jedną ponadprogramową dogodność, a mianowicie motywuje układ hormonalny do wysyłania endorfin, czyli hormonów szczęścia, a prościej mawiając zwykle obsadza nas w super cudowny humor. Tak jak już nadmieniono kilka słów temu ten rodzaj rehabilitacji użytkowany jest w przeciągających się stanach bólowych kręgosłupa lędźwiowego oraz ich pochodnych.

Zastrzega się także, że tej metodyki rehabilitacyjnej faktycznie nie można wykorzystać u jednostek z zaburzeniami rytmu serca a także u jednostek z wstrzykniętymi rozrusznikami serca. W sprawie person wyżej wymienionych można zaaplikować zróżnicowane metodyki rehabilitacyjne, na przykład ilustrując treningi ogólnousprawniające urzeczywistniane na sali rehabilitacyjnej.